Новини


"Проліски надії - 2018"

"Під знаком Добра"- саме так  можна визначити провідну ідею третього дня  фестивальної програми  огляду аматорських творчих колективів закладів освіти району « У рідному краї і серце співає», присвяченому 95-й річниці утворення Жмеринського району.

Особливістю цього фестивального дня (16 лютого) стало те, що в основному свої творчі звіти представили колективи загальноосвітніх шкіл І-ІІ ст.  чисельністю до 60 учнів і всі при тому змогли ефективно мобілізувати переважну більшість учнів та педагогів, а також залучити до участі в концерті батьків.

Розпочали свято артисти-аматори Будецької школи . Юна співачка, восьмикласниця Ірина Деркач на гарній ноті виконала пісню « Молода Україна», патріотично-життєствердну хвилю підтримала  її однокласниця Кульбакова Вікторія, яка майстерно прочитала вірш « Миліше місце на землі»  знаної на Жмеринщині поетеси Антонічевої Л.Б., в недалекому минулому учительки української мови тієї ж Будецької школи.  Яскраво і феєрично,у доброму гуморі , як музичну аватарку свого колективу, представив аудиторії пісню «Файні дівчата з файного міста» вокальний жіночий ансамбль. Як завжди на високому виконавському рівні виступив сімейний гурт  Кашинських, лауреат обласного фестивалю учительських родин « Від землі, від роси, від любові». Додали колориту та різнобарв’я до виступу  дитячі вокальний і танцювальний ансамблі, а також збірний ( 35 виконавців!) хор. В цілому, оцінюючи виступ Будецької школи, варто відзначити щорічний стрімкий прогрес  в підготовці до фестивалю –конкурсу.

Святковий настрій та високий креативний рівень концерту підтримали аматори сцени  Кам’яногірської школи. Новий для колективу школи учитель музики та художній керівник Пономаренко Ю.А. уміло поєднав набуті раніше навики і традиції з власними  творчими ідеями: результат  відмінний, в  чому всі переконались, побачивши виступи і юної солістки Гринік Аліни, й жіночого вокального ансамблю, й збірного хору: майстерний спів, гарний сценічний образ, вдало підібраний репертуар. Варто також відзначити роботу  Бондар О.М., яка підготувала зі своїми вихованцями, учнями 2-5 кл.  хореографічний номер « Українські викрутаси».

Вихованці і педагоги Мовчанської школи  показали  чудову  лірико-пісенну патріотичну програму, в якій на «новому диханні»  виконав  пісні « Мамина калина» та «Родина» батьківсько-учительський ансамбль «Чарівниця» ( худ. керівник Проць Г.В.), також цікавими та змістовними були концертні номери дитячих колективів : тріо учениць 3-5 кл., учнівського вокального ансамблю та хору. Перлиною конкурсного виступу  став  неповторний за тембром та емоційним забарвленням спів учительки музики Гуркової О.В., яка виконала пісню  А. Матвієнко « Дивна квітка». Колектив Мовчанської школи заслуговує на глибоке пошанування за клопітку і плідну роботу з естетичного розвитку школярів, за відмінну співпрацю з батьками  та власну активну творчо-мистецьку діяльність.

            Достойно виступив на фестивалі колектив Щучинецької школи, один з найменших за чисельністю учнів.  Жвавий танок «Перлина-Україна»( учні 4-8 кл.) , колоритний дует  Олени Лаврентієвої/ Тамари Деми ( пісня « Отча сторона»),  проникливий могутній  вокал Василя Глеби, який виконав пісню з репертуару відомого співака О. Винника «Мої батьки» , пісні у виконанні вокального ансамблю та хору заслужили похвальну відзнаку суддівської колегії.

            Не зраджують своїм фестивальним традиціям  у Жуковецькій школі: жанрова насиченість, продумана сценографія, виконавська майстерність. Гарно прозвучали дівочий квартет, який виконав пісню  «Музика рідного краю», та збірний учительсько-учнівський хор з піснею Луїса Фонсі « Десь по світу», добре сприйняли глядачі й прапороносний танок « Ми – Україна», високо оцінили члени журі виразне читання Яни Завальнюк.

            Ще одну творчу вершину підкорили  Тарасівчани! Всі художні номери їхньої конкурсної програми разом  склали  дивовижне театралізоване дійство під простим і всеперемагаючим гаслом « Твори добро»! Оригінальне режисерське рішення, метафорично виражена глибока філософська ідея,яскрава атрибутика, виготовлена самими учнями, стильні костюми, щирість і безпосередність самих виконавців – таким є рецепт стабільного  успіху  цього самобутнього творчого колективу. Дзвінкоголосий квітоспів дитячого хору та вокально-хореографічна казка «Люблю цей світ» вразили усіх присутніх в залі. Сонячним  романтичним відблиском освітив виставу виступ доньки і батька Дарії та Василя  Гловів, які по-родинному тепло виконали пісню « Батьки мої», а гостренької пряності  усьому шоу додав кручений калачик  вічно свіжих гуморесок Степана Олійника, що його філігранно, як десерт,  подав директор школи Мартиняк В.В.

Апофеозом усього фестивального дня став виступ Северинівської школи. Величезний учнівський хор, 54 виконавці, дзвінкоголосо й натхненно співав про свою Батьківщину. « Давайте разом візьмемось до справи…» становлення нової української держави переконливо закликала словами поетеси Лариси Колос восьмикласниця Каратник Альвіна. Про те, що весна не за горами , грайливо й милозвучно сповістили глядачам учасниці вокального ансамблю « Березень». Підтримала весняний настрій  юна співачка третьокласниця  Настя Кубіцька, яка  з легкою усмішкою і дитячою чарівністю  проспівала пісеньку « Український віночок».  Модерну версію « Червоної рути» у ритмі латиноамериканських танців представили юні але вже досить досвідчені виконавці бальних танців п’ятикласники Ілона Грохольська та Владислав Коваль. Квартет джентльменів-тінейджерів  «MP - 4»  у легко-іронічній пісні «Подарунок» розповів про одвічну чоловічу проблему: що дарувати  Їй на свято?  Заключним акордом конкурсної програми колективу  й усього фестивального дня стала пісня  О. Монастирської  « Любов до України» у виконанні ансамблю учителів .  По  виконанню пісні до залу з жовто-блакитними повітряними кульками тихесенько навшпиньках зайшли учасники  концертної програми . Їх вітали гучними аплодисментами. На такій мажорній ноті завершився черговий етап фестивалю «Проліски надії» з тематичним  гаслом « У рідному краї і серце співає».

 На завершення  варто відзначити, що з кожним роком  участь колективу художньої самодіяльності школи стає спільною справою честі в переважній більшості громад. Все ширше залучаються до підготовки та участі в конкурсних програмах батьки школярів, випускники минулих років, працівники будинків культури, представники місцевого самоврядування. Зростає аудиторія глядачів фестивалю. Значні групи підтримки, в першу чергу батьки і родичі учасників концерту, прибули фактично з усіма колективами шкіл.

 Не оминають  своєю увагою таку значну і масштабну для нашого району  культурно-мистецьку  подію й голови окремих сільських рад, а  саме в цей день  гаряче вболівали за своїх односельців  Тріскун Надія Степанівна - голова Жуківецької сільради та  - Гринік В’ячеслав Васильович голова Кам’яногірської  сільради.

 З кожним роком розширює свою підтримку фестивалю  районна профспілкова організація освітян. Зокрема, у 2018 році профспілковими виплатами будуть відзначені  усі члени профспілки, які брали участь у заході, а спеціальні дипломи та премії отримають кращі із них.

 20.02.2018 | Aдмін

Вернутись назад