Новини


День

української писемності 

Яке прекрасне рідне слово! Воно - не світ, а всі світи!

 

Традиційно 9 листопада відзначається День української писемності та мови. Свято запроваджене президентським указом від 1997 року на честь Преподобного Нестора Літописця. Українське радіо започаткувало акцію  до цього свята - Всеукраїнський диктант національної єдності.  

Наразі подія стала наймасштабнішим  флешмобом для популяризації української мови. Головна мета диктанту -  не перевіряти знання і грамотність, а також, не ставити негативні оцінки. Головне — спонукати молодь говорити українською, удосконалювати свої знання й культуру мови. Цьогорічний радіодиктант національної єдності став ювілейним – 20-м за рахунком, який тривав 23 хвилини.

З нагоди свята учні  та педагогічні колективи нашого району долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту «Виклики книжкової ери».     

Шанувальники мови, знавці рідного слова продемонстрували власні знання.    А ще це дало змогу  учасникам  показати не тільки свою грамотність, а й відчути себе частиною великого народу, який володіє найбільшим скарбом – мовою.

      «Багато є таємниць у світі, і одна з найбільших - це мова. З раннього дитинства й до глибокої старості людина невіддільно пов’язана з мовою, єдиним знаряддям, що підвищує людину над світом, робить її нездоланною в пошуках істини», - під таким гаслом пройшов радіодиктант у Почапинецькій ЗОШ І-ІІІ ст.

 Учні  та педагоги Станіславчицької ЗОШ І-ІІІ ст.  взяли участь у флешмобі й долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Найактивнішими його учасниками стали учні 8, 9 та 11 класів, які зазначають, що мова – запорука існування народу, нації і сучасному поколінню випало складне й відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю.

Змістовно відзначили День української писемності та мови  в Опорному закладі «Браїлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені В.О.Забаштанського». Старшокласники долучилися до написання ХІХ Всеукраїнського диктанту національної єдності. На уроках української мови та літератури школярі декламували вірші, розкривали зміст прислів'їв, ділилися враженнями від прочитаних книг.  Було проведено вікторину «Як добре ти знаєш українську мову?». Учні початкових класів активно добирали синоніми, антоніми, замінювали фразеологізми словами і словосполученнями, шукали відповіді на інтелектуальні завдання мовного характеру, малювали листівки «Мова моя калинова».

  З великою мірою відповідальності  та шаною до українського слова віднеслись до Всеукраїнської акції керівники та вчителі-філологи Браїлівської,  Кацмазівської,  Сьомацької ЗОШ І-ІІ ст. шкіл.  Вони вкотре перевірили свої орфографічні та пунктуаційні вміння.  Якщо хтось і  помилився в написанні, головне – торкнутися серцем до мелодійного, калинового Українського Слова!

Шкільні родини Мартинівської, Олександрівської, Камяногірської, Кудіївецької  шкіл також долучилася до святкування цієї дати. Проведено святкову лінійку. Учні 8-10 класів  та вчителі  були активними учасниками флешмобу.

Створили свій осередок написання радіодиктанту   працівники відділу освіти і районного методичного кабінету, таким чином продемонстрували  небайдужість  до українського слова, а головне – до національного єднання.

          Наша писемність і мова – це чиста криниця, із якої б'є, мов сльоза, джерело. Вона, як добірне зерно, яким маємо всі ми, патріоти держави, засівати поле спілкування, домагатись її розквіту, утвердження на теренах нашої незалежної України. Максим Рильський свого часу написав слова, які актуальні й сьогодні: «Мова — втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови…» пам’ятайте це!

                                                                                       Методист РМК Кравчук Л.О.

 

 16.11.2020 | Aдмін

Вернутись назад