Новини


До уваги керівників шкіл

вчителів української мови та літературиШановні колеги!

Відділ освіти Жмеринської райдержадміністрації доводить до вашого відома та відповідного реагування лист  МОН України  № 22.1/10-293 від 31.01.19 року «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови в Україні».

21 лютого світове співтовариство відзначає Міжнародний день рідної мови. Для кожної людини її рідна мова була і залишається найдорожчою у світі, бо саме вона визначає пам'ять народу в історичному і цивілізаційному часі.

Сучасна Україна, як європейська держава з великим розмаїттям етнічних спільнот, надає можливість усім національним меншинам розвивати, збагачувати і зберігати свої рідні мови. Держава гарантує вільний розвиток та захист мов представників різних національностей, сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Водночас, мовою національної консолідації є державна українська мова, яка відображає самобутність багатомільйонного Українського народу і є основою його духовності та історичної пам’яті.

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови рекомендуємо організувати та провести у закладах загальної середньої освіти фестивалі, конференції, семінари, презентації, круглі столи, відкриті уроки, книжково-ілюстративні виставки, диктанти. Методичні рекомендації на допомогу проведенню зазначених заходів   та вищезазначений лист додаються.  

Просимо сприяти висвітленню проведеної роботи у засобах масової інформації, на сайтах закладів загальної середньої освіти, а також віднайти можливість та нагородити учасників культурно-просвітницьких заходів дипломами, грамотами,  подарунками тощо.

 

Узагальнену інформацію, фотоматеріали щодо відзначення Міжнародного дня рідної мови просимо надсилати на електронну адресу  відділу освіти до 25.02.2020 року (для Кравчук Л.О.).   10.02.2020 | Aдмін

Вернутись назад