Новини


Велична перемога

Жмеринського району16 травня освітянам та  школярам Жмеринського району випала чудова нагода стати  учасниками традиційного свята «Обдаровані діти – гордість Жмеринщини - 2018».

Навчальні та творчі здобутки освітян району вкотре підтверджують тезу: сільська школа є й надалі залишатиметься потужним і сучасним осередком освітнього та культурно-духовного формування нового покоління громадян України.

Відділом освіти Жмеринського району успішно реалізується районна програма «Обдарованість», яка є дієвим стимулом підвищення  якості освіти.

За період її дії рейтинг освітньої галузі району серед інших адміністративних одиниць області постійно зростає, показовим є те, що щороку збільшується кількість призових місць в обласних олімпіадах, які завойовують школярі разом зі своїми наставниками. Так якщо у 2013році район здобув –9 призових місць, у 2014 – 16, у 2015 – 12, у 2016 – 13, у 2017 – 19, то у поточному навчальному році учні шкіл району вибороли 20 призових місць, що є найвищим досягненням за усі попередні роки.

Вказаний результат дозволив засвідчити знання учнів вищі, аніж у 27 районах нашої області.

Учням району вдалося вибороти ІІ місце у республіканському етапі VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді  ім. Т. Шевченка (Кирнична Яна, учениця 5 класу Станіславчицької ЗОШ І-ІІІ ст., вчитель Півнюк Г.І.), 3 перемоги в обласному етапі  цього ж конкурсу; одну перемогу у Всеукраїнському конкурсі імені Петра Яцика.

Два роки поспіль вдається виборювати першість в обласному конкурсі «Учитель року», де учитель Сербинівського НВК Лісовська Н.Р. в номінації «Фізика» представляла область і на Всеукраїнських змаганнях. Даний успіх продиктований безпосереднім супроводом діяльності вказаного напрямку відділом освіти, методичним кабінетом, успішним проведенням  районного конкурсу, який забезпечує посилення фаховості педагогів.

Вказані досягнення і учителів, і учнів стали можливими в першу чергу і завдяки стимулам, передбаченим районною програмою «Обдарованість», в рамках якої щорічно відбувається публічне вручення відповідних нагород у форматі однойменного свята.

Організатори цієї грандіозної події подарували учасникам дивовижну можливість пройти крізь «Райдужні ворота» в країну Дитинства й Творчості, Таланту й Оптимізму. Адже художній задум свята полягав у тому, що його головним  дійовим особам (а їх майже  дві сотні!)  в залежності від номінації, в якій їх віншуватимуть за визначні здобутки, присвятили один із кольорів веселки, кожен з яких має певну смислову символіку та естетичну ідею.

 А вшановували в цей день педагогів та учнів закладів освіти району за здобуті  у 2018 році визначні досягнення в предметних олімпіадах, творчих та наукових конкурсах, культурно-мистецьких фестивалях.

Є гарна народна прикмета:  той, хто пройде під веселковою аркою,  прямує назустріч щасливому майбутньому.  Веселка, райдуга чи арка раю – це і надія, і дороговказ, і символ щастя.

Святкова дія розгорталась за двома сюжетними лініями: перша – нагородження переможців. На сцену запрошували учнів та учителів-наставників для вручення дипломів, грамот та грошових премій, відповідно до визначених номінацій: «Призери обласних олімпіад», «Олімпіадний дебют», «Учительська еліта Жмеринського району», «Юні знавці українського слова», «Творче покоління» та ін. Супроводжувала церемонію нагородження яскрава концертна програма за участю колективів та виконавців, що стали лауреатами районного та обласного  етапів фестивалю «Проліски надії».

 Традиційно вітати молоду творчу еліту Жмеринського району і її талановитих наставників  та вручати заслужені нагороди прийшло багато почесних гостей, які в значній мірі також сприяли високим досягненням освітян Жмеринщини: Крученюк О.В. – заступник голови Вінницької ОДА, Легеза О. В. – голова Жмеринської райдержадміністрації, Малярчук В. Г. – голова Жмеринської районної ради, Мельник Т. І. – директор Вінницького обласного Будинку творчості учителів, Усатенко І.А. – зав. відділом роботи з обдарованими дітьми КВНЗ «ВАНО», кандидат історичних наук, а також   голови сільських рад, підприємці-меценати, представники громадських організацій району.

У своєму  виступі начальник відділу освіти РДА Цимбал І.В. визначила основні складові успіху переважної більшості колективів закладів освіти району: «У 2009 році  у нас була започаткована районна програма «Обдарованість», що дало можливість створити  різнопланову організаційну, науково-методичну, матеріально-фінансову систему стимуляції усіх учасників освітнього процесу, завдяки якій щорічно  зростає рівень якості знань учнів сільських шкіл, а затим й збільшується кількість призових місць в обласних олімпіадах, які завойовують школярі разом зі своїми наставниками.  Поточного року – новий  власний рекорд ! - 20 призових  місць в області.

 І найбільш визначне досягнення - вперше в історії Жмеринського району дев’ятикласник Мартинівської школи Костянтин Загнітко (вчитель-наставник Габрик Н.В. ) посів перше місце у Всеукраїнській олімпіаді з правознавства.

Тому вшановуємо, нагороджуємо, вітаємо, адже того  варті!

Плідна та ефективна реалізація програми «Обдарованість»  була б не можлива без підтримки голови Жмеринської районної державної адміністрації Олега Вячеславовича  Легези, голови Жмеринської районної ради Малярчука Василя Григоровича.

Відрадно відзначити, що основні напрямки районної програми «Обдарованість» активно втілюють в життя й у новостворених Северинівській та Гніванській  об’єднаних територіальних громадах, тому з упевненістю можна сподіватись, що й там освіта буде пріоритетним полем  діяльності.

Зусилля, прикладені для досягнення високих  результатів і учнями, і учителями, належним чином оцінено. Усі переможці та призери ІІ, ІІІ, ІV етапів предметних олімпіад, інших наукових, творчих, мистецьких конкурсів отримали грошові винагороди на загальну суму 97тис.500 грн. Сума  преміальних окремих, найбільш продуктивних переможців, як учнів, так і їхніх наставників, склала кілька тисяч гривень.

 

Нам  є ким пишатися. Є високий потенціал творчої та обдарованої молоді у Жмеринському районі. То ж маємо всі можливості для подальшої плідної праці, для здобуття нових вершин заради майбутнього наших вихованців.

 

Бойчук С.А., голова  ради об’єднаної профспілки працівників освіти Жмеринського району.

 21.05.2018 | Aдмін

Вернутись назад