Новини


Стодулецька ЗОШ І-ІІ ст.

Шевченківські дні«Живе Кобзар у пам’яті народу,
Живуть його слова, і мрії, і думки.
Хоч зазнавав великі перешкоди,
Та спадщина його сягла віки»

 

     9 березня 2020 року Україна відзначила 206 років від дня народження видатного майстра слова, талановитого художника, славетного і величного Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861).

Традиційно з нагоди вшанування пам’яті Великого Українця у  Стодулецькій ЗОШ І-ІІ ступенів  з 10.03 по 11.03.2020 року пройшли Шевченківські дні.
       Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Його творчість зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Про те, що його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були і залишаються думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів, розповіли учні на тематичній лінійці «Він буде вічно жити», яку організувала та провела учитель української мови та літератури Дмитрієва Ю.В.

Затамувавши подих, школярі переглянули кінострічку «Шевченковий шлях». Учні знов поринули у світ думок палкого патріота, його почуттів, переживань, страждань.
    Цікавою та пізнавальною для учнів стала виховна година «Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка немає», проведена класним керівником 9 класу Бевз О.М.

      Під час проведення заходів, діти виготовляли буклети «Цікаві факти про Т.Г.Шевченка», присвячені вшануванню життя та творчості Кобзаря.

   Яскравим завершенням відзначення Шевченківських днів був  квест  «Пізнаємо Кобзаря» (присвячений життю і творчості Т.Шевченка), під час якого учні згадали цікаві епізоди з життя поета, складали пазли і зачитували уривки з віршів поета, заповнювали пантбуки, грали в доміно, відтворюючи послідовність життєвого і творчого шляху Кобзаря,  гравці квесту долали станцію «Кохання в житті поета» (вибирали серед репродукцій картин Т.Шевченка портрети тільки тих жінок, які полонили його серце, назвали ім’я та прізвище),  вгадували та  розмальовували ілюстрації до творів Т.Г.Шевченка.

     Закінчився захід закликом з вірша великого сина нашого народу: “Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь… Дітей було нагороджено медалями та закладками з висловами  великого сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

 16.03.2020 | Aдмін

Вернутись назад