Новини


Носківецька ЗОШ І-ІІІ ст.

Семінар ЗДВР  Всі дорослі вірять в казку,

  В новорічну ніжну ласку,

  Всім нам хочеться зловити

  Ту Жар – птицю ворожбиту.

  І тоді летять до Жар – птиці

  Всі бажання й сподівання.

   18 грудня на базі Носківецької школи відбувся семінар заступників директорів з виховної роботи на тему «Технології, методи та форми роботи опорного навчального закладу». Гостей семінару традиційно зустріли запашним українським короваєм.

   Робота розпочалася з урочистого підписання чотирьохсторонньої угоди про співпрацю.  На підписанні були присутні: головний спеціаліст відділу освіти Лукова Аліна Грирогівна, заступники директорів з виховної роботи району, директор школи Терещенко Тетяна Петрівна, голова сільської ради Лавров Анатолій Дмитрович, голова батьківського комітету Гасюк Людмила Василівна, голова учнівського самоврядування Гасюк Наталія та члени самоврядування.

    Угода про співпрацю була підписана між адміністрацією школи, сільською радою, батьківським комітетом та учнівським  врядуванням.

    Після цього гості школи завітали на майстер – клас з виготовлення  Вертепної кози, який проводила керівник народознавчого гуртка, учитель історії Мороз Н.М..

Наталя Миколаївна розповіла про історію походження ляльки – мотанки, яка лягла в основу виготовлення ляльки – кози, про її значення для людей. Учасники семінару та діти, члени гуртка, з великим захопленням виготовляли власноруч обереги , які залишили собі на згадку.

   Свято – це завжди радість. Особливо в холодну зимову пору, коли природа спочиває в глибокому сні, щоб забуяти травами навесні, заколоситись хлібами влітку. Людині теж потрібно відновити свої фізичні сили, збагатитись духовно.

   В цьому їй допомагають звичаї і традиції народних зимових світ. Вони і є невичерпним джерелом позитивної енергії для душі українця.

   Тому, на завершення семінару,  гостям було представлено театралізоване дійство, де було відтворено весь цикл зимових свят. Учасниками виступу були і Свята Катерина, і Святий Миколай з янголятами, колядники та щедрівники, кумедні чортенята, дівчата, які ворожили на щасливу долю, Маланка з Василем та пастушки, які водили козу… Дійство супроводжувалось цікавими розповідями Бабусі своїй Онучці про магічну силу кожного зимового свята.

    У залі панувала атмосфера піднесеного настрою, родинного затишку і тепла.

    Такі заходи ще раз переконують у тому, що український народ має свій особливий неоціненний скарб – це наші звичаї та традиції, які потрібно пам’ятати, бо той, хто не цінує свого минулого, не вартий майбутнього. 

Тож нехай Новий рік з добром до вас прийде,

Здоров’я, сміх і радість принесе.

Різдво з колядкою хай завітає,

Щастям безмежним Вас благословляє!

 26.12.2018 | Aдмін

Вернутись назад