Новини


Конкурс ім. П. Яцика:

підсумки підведеноЩорічно традиційно у листопаді стартує   престижний мовний марафон, який об’єднує знавців української мови з багатьох країн, сприяє піднесенню престижу рідної мови в Україні та утвердженню її державного статусу. Цьогоріч вже вдев’ятнадцяте Міжнародний конкурс  з української мови імені П. Яцика зібрав пошановувачів рідного слова у понад 20 країнах світу. 

 03 листопада 2018року проведено районний етап конкурсу,  що  сприяло утвердженню статусу української мови як державної, піднесенню її престижу, вихованню у молодого покоління поваги до мови та культури свого народу.  Конкурс зібрав кращих знавців української мови 4, 6,  7 класів шкіл району: всього  76 учнів із 30 загальноосвітніх навчальних  закладів.  

Конкурс, що заснований українським меценатом Петром Яциком у травні 2001 року, а зараз підтримується Лігою українських меценатів та Міністерством освіти і науки України, проводиться щорічно серед учнів загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, щороку збільшуючи кількість пошановувачів рідного слова у понад 20 країнах світу.  Цей конкурс – не тільки дорогоцінне свідчення інтересу підростаючого покоління до державної мови, а й промовиста ознака громадянської зрілості тих, хто вже завтра прийде в усі сфери життя нашої країни.  

З цією важливою подією в житті учнів, справжніх шанувальників та знавців української мови, привітала начальник відділу освіти, депутат районної ради Цимбал І.В.  Вона сказала, що з кожним роком творчі обрії конкурсу розширюються і до участі в ньому долучається все більше  і більше пошановувачів українського слова. Вона акцентувала увагу на важливості вивчення української мови та повсякденного спілкування нею в соціумі й побажала  юним конкурсантам перемог у чесній боротьбі, гарного настрою   до творчої й плідної праці. 

Конкурс виявив, що більшість його учасників  володіють знаннями з основних розділів мовознавства, навичками зв’язного мовлення,  орфографічними та пунктуаційними  уміннями, мають творчі здібності.        

Згідно протоколів засідання журі з перевірки робіт учасників районного етапу ХІХ  Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика від  05.11.2018 року визнано переможцями конкурсу таких учнів:

4 клас:  

 1 місце –   Гладчук Сюзанна –   Браїлівська  ЗОШ І-ІІ  ст. (вч.  Шемберко Т.В.);

 2 місце –    Клівіцька Мирослава –    Почапинецька ЗОШ І-ІІІ ст. (вч.    Бігас А.В.);

 3 місце –    Юра Віталій –    Тарасівська СЗШ І-ІІ  ст. (вч.    Міросліна В.І.).

6 клас:  

 1 місце –    Шевчук Софія –   Кармалюківська ЗОШ І-ІІІ ст. (вч.  Катерчук М.І.);

 2 місце –    Сваричевська Олеся –    Браїлівська  ЗОШ І-ІІІ ст. (вч.  Церковна О.О.);

 3 місце –      Перегалюк Оксана – Кудіївецька ЗОШ І-ІІ ст. (вч. Застулка І.П.);

 7 клас:

 1 місце –    Крисько Марія  –    Носковецька ЗОШ І-ІІІ ст. (вч.   Березюк Л.П.);

 2 місце –    Філімонова Юлія – Браїлівська ЗОШ І-ІІІ ст. (вч.    Вигрівач Л.П..);

 3 місце –    Коломієць Христина  –    Сьомацька ЗОШ І-ІІ  ст. (вч.    Денесюк О.В.).

 Вітаємо найкращих знавців української мови та бажаємо їм   здобути яскраві перемоги в обласному етапі, який відбудеться 17 листопада 2018 року.

 08.11.2018 | Aдмін

Вернутись назад